Ndeshje që nuk mbaron kurrë, digjet flamuri serb në Zyrich, publikohen pamjet

3 Dhjetor 2022, 18:48 / SPORT ALFA PRESS

Ndeshje që nuk mbaron kurrë, digjet flamuri serb në Zyrich,

Serbi-Zvicër ishte një nga ato ndeshjet që nuk përfundojnë me vërshëllimën e arbitrit.

Kështu ndodhi edhe mbrëmë, pasi pas sfidës së Botërorit të Katarit pati incidente në vende të ndryshme.

Mediat serbe raportojnë se në Zyrich, një grup shqiptarësh kanë sulmuar një djalë të mbështjellë me flamurin serb, e kanë ndjekur dhe kanë filluar ta godasin.

Më pas, sipas asaj që shkruan Kurir, ata i kanë vënë flakën flamurit serb.

Sa i takon fushës së lojës, Zvicra siguroi një biletë për në fazën 1/16 të Botërorit të Katarit pas fitores 3-2, një prej golave e shënoi Xherdan Shaqiri.

 

ide