Soucek-Cerny në kor: Shqipëria kundërshtar i pakëndshëm

9 Shkurt 2024, 12:08 / SPORT ALFA PRESS

Soucek-Cerny në kor: Shqipëria kundërshtar i pakëndshëm

Në lidhje me shortin e Nations League foli edhe kapiteni i Republikës Çeke. Tomas Soucek, lojtari i West Ham në Premier League, u shpreh i kënaqur me kundërshtarët. Shqipëria, Ukraina dhe Gjeorgjia janë rivalët e Republikës Çeke në grupin 1 të Ligës B.

“Jam i kënaqur me shortin. Jemi në një grup me ekipe të balancuara. Kemi luajtur së fundmi me Ukrainën dhe Shqipërinë.

Ndaj do të kemi motivin që të përballemi sërish me to dhe të kemi sukses kësaj radhe. Gjeorgjia do të jetë një kundërshtar i ri, por unë besoj se ne mund të marrim maksimumin dhe ndaj tyre”.

Nuk mungoi as analiza e Vaclav Cerny, autori i golit për çekët në barazimin 1-1 në Pragë përballë Shqipërisë. Duel i vlefshëm për eliminatoret e Euro 2024.

 

Po ndodh...