Të lumtur e të relaksuar, Kombëtarja zbret në fushë, zhvillon seancën e parë stërvitore pas kualifikimit në “Euro2024”

18 Nëntor 2023, 15:06 / SPORT ALFA PRESS

Të lumtur e të relaksuar, Kombëtarja zbret në fushë,
Me kualifikimin të hipotekuar, të qetë dhe pa presion, ekipi përfaqësues ka zbritur në fushë për të zhvilluar seancën e radhës stërvitore, në kuadër të sfidës kundër Ishujve Faroe, të hënën më 20 nëntor. Të gjithë lojtarët, stafi, trajneri Sylvinho, dukeshin të relaksuar, të vetëdijshëm se çfarë kanë arritur. Tani është koha të përgatisin mbylljen perfekte të këtij rrugëtimi fantastik, ta mbyllin me fitore këtë fushatë kualifikuese.

Ndaj Ishujve Farore, kërkohen pikët e plota për ta mbyllur Grupin E në krye, por mbi të gjitha për të festuar me fitore kualifikimin për herë të dytë në një Evropian.