Tirana-Laçi/ Bardheblutë kërkojnë vetëm 3 pikët në Elbasan, ja si rreshtohen ekipet

26 Shkurt 2024, 17:26 / SPORT ALFA PRESS

Tirana-Laçi/ Bardheblutë kërkojnë vetëm 3 pikët
Tirana luan me Laçin në “Elbasan Arena”, me të dyja skuadrat që hyjnë në fushën e lojës vetëm për tre pikët, në mënyrë që të realizoujnë objektivat e tyre sezonalë.

Bardheblutë kërkojnë të rikthehen te fitorja në kampionat dhe gjithashtu të rikthehen në zonën e “Final 4”.

Nga ana tjetër, kurbinasit vijnë pas katër barazimesh radhazi dhe tre pikët janë detyrim në mënyrë që të largohen nga lufta për mbijetesë dhe të bëhen pretendentë për “Final 4”.

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA: Kozi, Lulaj, Hoxhallari, Mici, Haxhiu, Meta, Jonuzi, Lushkja, Abazaj, Latifi, Patrik.

Trajner: Erbin Fagu

LAÇI: Dajsinani, Mjaki, Paulo Silva, Kurti, Dajko, Prodani, Manellari, Ujka, Kryeziu, Barjamaj, Sobouejll.

Trajner: Mirel Josa