Triumfi përballë Shqipërisë në Dortmund, flet Spalletti: Duhet ta mbyllnim ndeshjen, në pjesën e dytë…

15 Qershor 2024, 23:35 / SPORT ALFA PRESS

Triumfi përballë Shqipërisë në Dortmund, flet

Italia arriti të fitonte me përmbysje përballë Shqipërisë në Dortmund. Tekniku i “Azzurrit”, Luciano Spalletti u shpreh se skuadra e tij kishte shumë mundësi për ta mbyllur takimin, teksa në pjesën e dytë, lojtarët italianë duhet të krijonin më shumë hapësira.

“Kemi parë shumë të mira, por duhet të na çojnë diku. Si qëllim në vetvete nuk kanë asnjë dobi, kemi pasur mundësi ta mbyllnim disa herë ndeshjen, nuk kemi shkuar në drejtim që të mbarojmë aksionin sa më shpejt.

Në pjesën e dytë ata bënë diçka më shumë, ne duhej të krijonim më shumë hapësira ​​dhe në vend të kësaj shpesh në rikthim ne futeshim në vijën e tyre mbrojtëse. Ndonjëherë ne duhet të jemi të qetë duke bërë gjëra”, tha Spalletti.

Po ndodh...