Arrestohet autori i vrasjes së efektivit të “Shqiponjave”

15 Maj 2024, 22:25 / AKTUALITET ALFA PRESS

Arrestohet autori i vrasjes së efektivit të “Shqiponjave”

Është arrestuar mbrëmjen e kësaj të mërkure autori i dyshuar i vrasjes së efektivit të forcave “Shqiponja”, 28-vjeçarit Novruz Cenalia.

Korrespondenti i Top Channel, Mikel Marsi bën me dije se pas pas dy ditësh kërkimesh intensive, është vënë në pranga 23-vjeçari Azgan Mërnica.

Nga informacionet paraprake, thuhet se ai është vetëdorëzuar pas thirrjes së vazhdueshme të policisë.

Mësohet se ka qenë babai i 23-vjeçarit dhe daja i tij, që e kanë bindur të dorëzohet tek autoritetet.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128