Detaje të tjera të rënda për Altin Çoku, i bëri presion kushërirës: Do të të djeg vëllain po nuk bëre s*ks me mua!

13 Shkurt 2024, 11:02 / AKTUALITET ALFA PRESS

Detaje të tjera të rënda për Altin Çoku, i bëri

Detaje të reja janë bërë publike për mediat nga ngjarja e rëndë e ndodhur pak ditë më parë në Kamëz, ku një 27-vjeçare, e identifikuar si Sibela Abedini vdiq në rrethana ende të paqartësuara plotësisht.

Kishte të dalë të pinte një cigare në koridorin e shkallëve, ndërsa pak minuta më pas familjarët kishin mësuar se kishte rënë nga lartësia. Familjarët e saj kanë dyshime se Sibelën e kanë shtyrë dhe e kanë vrarë.

Çoku ka qenë i arrestuar më parë edhe në vitin 2009 pasi ka ngacmuar kushërirën e tij dhe i ka bërë presion asaj se do i digjte vëllanë nëse nuk do kryente marrëdhënie seksuale me të.


Po kryen dhe verifikime të tjera mbi Çokun pasi ka indicie se është i përfshirë dhe në një tjetër rast të ngjashëm me Sibela Abedinin por këtë herë në Laç. Dyshohet se 39-vjeçari ka shantazhuar me foto intime një vajzë tjetër.

Ndër të tjera, sa i takon ngjarjes së rëndë policia e Tiranës njoftoi të hënën se ngjarja është një vetëvrasje e shkaktuar nga ngarkesa psikologjike që asaj i ishte shkaktuar nga publikimi i një fotoje intime në TikTok.

Policia bëri me dije se kishte arrestuar si të dyshuar Altin Çokun, 39-vjeçar, i njohur së fundmi si një personazh TikTok-u, për shkak të sensit të protagonizmit të shtuar, here për shkak të aftësive ndryshe trupore dhe shëndetësore dhe herë si pjesë e konflikteve që krijonte me të tjerët.

Në një rrethanë ende të pasqaruar, ai kishte krijuar një marrëdhënie me 27-vjeçaren Sibela Abedini me origjinë nga Lezha, e cila prej kohësh jetonte në Kamëz së bashku vajzën e saj 2-vjeçare, motrën, vëllain dhe të ëmën.

 

Po ndodh...