Dinamika/ Si ndodhi aksidenti me 8 viktima, ‘Benz’-i në ndjekje nga policia, kur u pikas nga patrulla u kthye nga rruga dhe…

2 Prill 2024, 09:04 / AKTUALITET ALFA PRESS

Dinamika/ Si ndodhi aksidenti me 8 viktima, ‘Benz’-i në ndjekje

Zbardhen detaje të reja nga aksidenti tragjik në Këlcyrë, ku 8 persona humbën jetën.

Mësohet se mjeti tip ‘Benz’ që drejtohej nga një person nga Shkodra, ishte në ndjekje nga policia kur humbi kontrollin në një kthesë dhe përfundoi në lumin e Vjosës.

Mësohet se mjeti me 7 emigrantë të paligjshëm nga vendet e botës së tretë, ishte identifikuar nga patrulla ndërsa ikte në drejtim të Këlcyrës dhe u kthye nga rruga. Viktimat mësohet se ishin të gjithë meshkuj, ndërsa mjeti ishte marrë me qira.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128