U kapën në shtëpi bari, dënohen me burg dy shqiptarët

2 Prill 2024, 19:34 / AKTUALITET ALFA PRESS

U kapën në shtëpi bari, dënohen me burg dy shqiptarët
Dy shtetas shqiptarë janë dënuar me burg në Britaninë e Madhe pasi janë kapur duke punuar në një shtëpi bari.

Bëhet fjalë për Ervis Llanin, 20 vjeç dhe 27-vjeçarin Xhuljan Stafaj. Dyshja në momentin që janë zbuluiar, u hodhën nga ndërtesa dhe vrapuan në rrugë me qëllim arratisjen por u ndaluan nga policia. Raportohet se përveç bimëve dhe dritave, ndërtesa përmbante një hapësirë të vogël banimi, që shërbente si strehim për dy të rinjtë.

Brenda ambienteve u gjetën rreth 600 bimë kanabis të kultivuara.

Dy shqiptarët u burgosën secili me 14 muaj burg. Të dy e kishin pranuar më parë fajësinë për prodhimin e një droge të klasit B.