Këmbimi valutor 13 shkurt/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

13 Shkurt 2024, 08:14 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 13 shkurt/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 96.1 lekë dhe do shitet me 97 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 103.6 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109.3 lekë dhe do shitet me 110.2 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 120.9 lekë dhe do shitet me 121.8 lekë.

Këmbimi valutor 13 shkurt/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,

 

 

Po ndodh...