Këmbimi valutor 22 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

22 Qershor 2024, 08:17 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 22 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do blihet me 93 lekë dhe do shitet me 94 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 99.7 lekë dhe do shitet me 100.5 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 104 lekë dhe do shitet me 105 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 117.6 lekë dhe do shitet me 118.6 lek.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128