Këmbimi valutor 24 Mars/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

31 Mars 2024, 08:37 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 24 Mars/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,

Monedha e euros shitet sot me 103.8 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 96.1 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 121 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 71 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 106 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.63 lekë.

 

Po ndodh...