Ministrja Balluku në SPAK, zbulohet arsyeja dhe cili prokuror e ka marrë në pyetje!

15 Maj 2024, 17:15 / POLITIKË ALFA PRESS

Ministrja Balluku në SPAK, zbulohet arsyeja dhe cili prokuror e ka
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku pasditen e kësaj të mërkure është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme ku aktualisht, po merret në pyetje. Alfapress.al mëson se ajo po pyetet për aferën e Inceneratorit të Tiranës.

Balluku e cila aktualisht konsiderohet krahu i djathtë i Ramës në qeveri, është thirrur nga Prokurori Dritan Prenci dhe po merret në pyetje për dijeninë e saj për këtë çështje.