Agjenti i Zaniolos tregon dëshirën e mesfushorit: Ëndërron Europianin, koha për të treguar veten

2 Prill 2024, 16:02 / SPORT ALFA PRESS

Agjenti i Zaniolos tregon dëshirën e mesfushorit: Ëndërron

Nicolò Zaniolo do të bëjë maksimumin për të luajtur në Europian. Agjenti i lojtarit të Aston Villa, Claudio Vigorelli, në një intervistë të dhënë së fundmi tregoi më shumë për objektivat e mesfushorit.

“Nicolò me të vërtetë dëshiron të shkojë në Kampionatin Evropian verën e ardhshme. Ai po bën mirë te Aston Villa, ku konkurrenca është shumë e vështirë. Ai me të vërtetë donte Premier League dhe po përpiqet të gjejë një rol udhëheqës për veten e tij, ai ka ende disa muaj kohë për të treguar.

Përvoja në Angli dhe ajo e mëparshme në Galatasaray po e bëjnë atë të rritet si lojtar dhe si njeri. Po flasim shumë, e ndjej se është i emocionuar dhe i motivuar” – Tha agjenti i italianit.

 

Po ndodh...