Derbi Tirana-Partizani, zbardhen formacionet zyrtare

3 Dhjetor 2023, 18:56 / SPORT ALFA PRESS

Derbi Tirana-Partizani, zbardhen formacionet zyrtare

Duke filluar nga ora 19:00, do të luhet derbi i kryeqytetit, mes Tiranës dhe Partizanit, sfidë kjo e vlefshme për javën e 15-të.

Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, që do të kërkojnë me çdo kusht fitoren. Spektakli në “Air Albania” është i garantuar, kjo edhe për shkak të rivalitetit të madh mes dy tifozerive.

FORMACIONET ZYRTARE:

Tirana: Abdullahu, Najdovski, Hoxhallari, Doka, Pergjoni, Meta, Lushkja, Deliu, Abazaj, Hasani, Latifi.

Partizani: Qirko, Atanaskoski, Sembene, Murataj, Mehmeti, Gueye, Taipi, Hadroj, Rrapaj, Cara, Bintsouka.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128