Kupa e Shqipërisë/ Deliu shkund rrjetën e Kukësit, Tirana në avantazh

24 Prill 2024, 18:42 / SPORT ALFA PRESS

Kupa e Shqipërisë/ Deliu shkund rrjetën e Kukësit, Tirana
Tirana ka shënuar golin e avantazhit përballë Kukësit në “Air Albania”.

Gjysmëfinalen e dytë të Kupës së Shqipërisë e zhbllokoi Ardit Deliu në minutën e 17-të.

Mbrojtësi durrsak gjuan fort nga goditja e dënimit dhe i ndihmuar nga një devijm i topit zhbllokon duelin duke shkundur rrjetën e Tafas.

Kujtojmë që sfida e parë në Kukës u mbyll 2-0 në favor të vendasve, dhe tashmë Tirana do të kërkojë me ngulm edhe golin e dytë për të baraspeshuar rezultatin e përgjithshëm.