Realizoi gol në kampionat, Mirlind Daku përfshihet në formacionin e javës në Rusi

2 Prill 2024, 16:22 / SPORT ALFA PRESS

Realizoi gol në kampionat, Mirlind Daku përfshihet në formacionin
Mos-grumbullimi në miqësoret e marsit motivoi Mirlind Dakun. Sulmuesi i Shqipërisë dhuroi asist dhe realizoi një gol në Rusi, në fitoren 2-1 të Rubin Kazan ndaj Akhmat Grozny. Daku është përfshirë në formacionin e javës në Rusi. 26-vjeçari po luan sezonin e parë në këtë kampionat, teksa është aktivizuar në 19 ndeshje, ku ka realizuar 5 gola dhe ka dhuruar 2 asiste.

Daku ka si objektiv një grumbullim për në Europian. Për të marrë ftesën e trajnerit të Shqipërisë, Sylvinho, natyrisht do të nevojiten sa më shumë minuta lojë me Rubin Kazan.

Realizoi gol në kampionat, Mirlind Daku përfshihet në formacionin

 

Po ndodh...