Shkëlqeu në Bundesligë, disa klube në garë për lojtarin e Leverkusen

15 Maj 2024, 22:40 / SPORT ALFA PRESS

Shkëlqeu në Bundesligë, disa klube në garë për
Jeremie Frimpong mund të ndajë rrugët në verë me Bayer Leverkusen. Mbrojtësi zhvilloi një sezon të shkëlqyer dhe, sipas Bild, ka  tërhequr interesin e Bayern Munich, Manchester City, Manchester United, Arsenal dhe Real Madrid, të cilët megjithatë do të duhet të paguajnë të paktën 40 milionët e parashikuara nga klauzola.

23-vjeçari ka luajtur 30 ndeshje në Bundesligë dhe ka realizuar 9 gola, ndërsa ka dhuruar 7 asiste. Vera pritet të jetë e nxehtë te Leverkusen, të paktën sa i takon merkatos…