Shqipëria mëson kundërshtarët e Ligës së Kombeve, short i favorshëm për kuqezinjtë

8 Shkurt 2024, 19:11 / SPORT ALFA PRESS

Shqipëria mëson kundërshtarët e Ligës së Kombeve,

Në Paris u hodh shorti për edicionin e katërt të Ligës së Kombeve, shkruan Syri.net.

Ndarja në vazo e ekipeve kombëtare është bërë në bazë të rezultateve të arritura në këtë turne në edicionin e mëparshëm.

Kombëtarja shqiptare e futbollit bën pjesë në Ligën B, ku shorti e ka vënë në Grupin B1 me Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë.