Tërbon bavarezët/ Lewandowski: Te Barça fitohet më lehtë “Topi i Artë”

20 Shtator 2022, 11:16 / SPORT ALFA PRESS

Tërbon bavarezët/ Lewandowski: Te Barça fitohet më

Pas sezonit fantastik me Bayern Munich, në 2020 Robert Lewandowski duhet ta kishte një “Top të Artë”, por atë vit trofeu nuk u dha prej pandemisë, ndërsa vitin pasardhës Messi e mori para sulmuesit që ishte me bavarezët.

Lewandowski ka dhënë së fundmi një intervistë dhe deklarata e dhënë me siguri nuk do të pëlqehet nga tifozët e Bayern Munich.

“Te Barcelona e fitonin shumë lojtarë, por “Topi i Artë” s’më lë pa gjumë. Mendoj se te Barcelona ka një rrugë më të shkurtër për te “Topi i Artë”, sesa te Bayern Munich”, ka thënë Lewandowski.Po ndodh...

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128