15 të vdekur nga zjarri në një klub nate në Stamboll

2 Prill 2024, 17:06 / BOTA ALFA PRESS

15 të vdekur nga zjarri në një klub nate në Stamboll
Të paktën 15 persona u vranë dhe po aq u plagosën, shtatë prej tyre në gjendje të rëndë, në një zjarr që shpërtheu në një klub nate nën një ndërtesë në Stamboll, raporton Daily Sabah.

Administrata e qytetit njoftoi se zjarri ka ndodhur në një klub që ndodhet nën një ndërtesë 16-katëshe në Besiktas. Shkaku i zjarrit është ende duke u hetuar.

Pas thirrjes së urgjencës, në vendin e aksidentit kanë mbërritur zjarrfikëset, ekipet mjekësore dhe policia.

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin me ndihmën e 31 automjeteve dhe 86 personave.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128