Këmbimi valutor 21 Prill/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

21 Prill 2024, 08:28 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 21 Prill/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,

Monedha e euros shitet sot me 101.6 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 95.4 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 118.3 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 69.8 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 104.7 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.61 lekë.

 

Po ndodh...