Gjermani/ Forcat speciale kapin shqiptarin me 30 kg drogë në makinë

2023-03-21 16:15:31 / AKTUALITET ALFA PRESS

Gjermani/ Forcat speciale kapin shqiptarin me 30 kg drogë në

Një operacion si në një film aksion për arrestimin e një shqiptari në Gjermani! Një njësi speciale e policisë së Saarland-it në Gjermani tërhoqi zvarrë një shpërndarës droge nga makina e tij në mes të qytetit. Një automjet civil nga Task Forca Mobile (MEK) frenoi Audi-n e të dyshuarit, një tjetër automjet policie u ndal menjëherë pranë tij dhe një i tretë pas.

Kur makina e autorit u rrethua, oficerë civilë të armatosur dhe pjesërisht të maskuar u hodhën nga automjetet e tyre dhe e nxorën të dyshuarin nga makina e tij me targa të qarkut Völklingen. Katër oficerë e ruajtën, e nxorën në rrugë dhe e prangosën.

Police spokesman Stephan Laßotta told BILD that an Albanian was arrested during the operation and a total of 30 kilograms of drugs were seized. Some of the drugs were found in the man's vehicle. He found the rest during the search of his private apartment. The Albanian was taken into custody in Lerchesflur prison. According to the police, the investigation into this matter is still ongoing.

ideas

services

  • POLICE129
  • STREET POLICE126
  • AMBULANCE112
  • FIREFIGHTER128