Plas keq debati mes Shqipes dhe transg*jinores Amber. ‘Ti nuk gjeje dot burrë’. ‘Ti e gjete duke bredhur rrugëve’!

2023-10-01 19:07:24 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Plas keq debati mes Shqipes dhe transg*jinores Amber. ‘Ti nuk gjeje dot

Si çdo javë rubrika “Trotuar” në “E Diell”, trajton tema të cilat prekin diskutimet e përditshmërisë sonë.

Tema e kësaj jave ishte “Hapësira televizive, a e meritojmë?” teksa në ftuar në studio ishin Bledi Mane, Erjola Doçi, Elios Shuli, Krist Dragot, Fjori Likaj, Ronaldo Sharka, Shqipe Hysenaj, Belinda Dragot si dhe Amber, një transgjinorja Ambër.

Por ashtu si edhe më herët, Amber është përfshirë sërish në një debat të ashpër me Shqipën, pasi e ka cilësuar këtë të fundit si një person jo të denjë për hapësirë televizive, për shkak se është shumë ekspresive. Shqipes nuk i ka pëlqyer ky cilësim dhe e ka kundërshtuar.

Amber: “Për mua Shqipja nuk është përson i duhur për hapësirë televizive, pasi të jgithë e dimë si është ajo. Është tepër ekspresive, merr zjarr shpejt dhe për mua përcjell vetëm mesazhe dhune”.

Shqipja: “Këtu abuzojnë portalet për klikime. Ti lexon vetëm tirullin, uu Shqipja është zënë, ndërkohë aty nuk ka pasur asgjë. Kjo ka pasur debate edhe në familjen e saj, është grua, ëhstë burë, u kthye në grua…”

Amber: “Ti bën gabimin më të madh sepse nuk e di fare çfarë debatesh kam pasur unë me familjen time dhe nu ke njeh farë atë. Amberi nuk personalizohet për ndryshimin që bëri në jetë, Amberi e bëri se i duhej”

Shqipja: “Po s’më duhet fare pse e bëre ti ndryshimin”

Amber:Ti nuk personalizohesh me emisionin ku shkove për të gjetur burrë, se nuk e gjeje dot në rrugë”

Shqipja: “Ishte një trampolinë, por unë kam dalë dhe në emisione të tjera edhe pse ti s’më ke parë. S’është faji im se ti e ke gjetur burrin duke bredhur rrgëve..”

ideas