Ndeshja me Izraelin, FSHF motivon financiarisht: 10 mijë euro për çdo lojtar në rast fitoreje

22 Shtator 2022, 11:39 / SPORT ALFA PRESS

Ndeshja me Izraelin, FSHF motivon financiarisht: 10 mijë euro për

Federata Shqiptare e Futbollit vetëm pak orë para ndeshjes me Izraelin në transfertë, sfidë kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve, ka motivuar lojtarët financiarisht.

Kuqezinjtë kërkojnë me çdo kusht vendin e parë në grup dhe për këtë arsye, fitorja është detyrim. 

Lojtarët duken të motivuar para kësaj sfide, por FSHF ka menduar t’iu japë një shtysë më shumë. 

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv, Pano Xhixho, zbuloi në emisionin “Skaner”, se në rast fitore ndaj Izraelit, çdo lojtar i Shqipërisë do të marrë një premio prej 10 mijë eurosh.

 
 
 
 

ide