Detajet/ Për pushime në Shqipëri, merr flakë makina e familjes spanjolle

18 Qershor 2024, 21:15 / AKTUALITET ALFA PRESS

Detajet/ Për pushime në Shqipëri, merr flakë makina e
Një automjet është përfshirë nga flakët në aksin Viron-Sarandë. Mjeti ishte i marrë me qira nga shtetasi spanjoll M. F., 40 vjeç, i cili udhëtonte së bashku me familjen e tij.

Fatmirësisht, si pasojë e flakëve nuk pati persona të lënduar.

Shërbimet e Policisë kanë marrë njoftim se në aksin rrugor Viron-Sarandë, dyshohet se aksidentalisht, si pasojë e një shkëndije elektrike, ka marrë flakë, në ecje e sipër, automjeti tip “Dacia” i marrë me qira nga shtetasi spanjoll M. F., 40 vjeç, i cili udhëtonte së bashku me familjen e tij.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë dhe zjarrfikësit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit, ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar turistët në qytetin e Sarandës.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

 

Po ndodh...