Nga arratisja nga Prokuroria greke tek jeta prej biznesmeni në Angli, pas 11 vitesh shqiptari rikthehet në burg

4 Mars 2024, 13:44 / AKTUALITET ALFA PRESS

Nga arratisja nga Prokuroria greke tek jeta prej biznesmeni në Angli, pas

Një 33-vjeçar shqiptar është ekstraduar nga Anglia në Greqi, ku do të vuajë edhe 15 vite burg.

Ai u arratis në vitin 2013 nga Prokuroria në Larisa të Greqisë, teksa efektivët pop e shoqëronin në ashensor, pasi prokurorët kishin kërkuar 17 vite burg për të.

Pas arratisjes ai arriti të futej në Angli dhe prej vitesh të punonte në ‘biznesin’ e tij të paligjshëm, derisa ra në gjurmët e policisë. Pas arrestimit për drogë, u zbulua se ndaj tij kishte dy urdhër-arreste dhe se ishte i dënuar me 17 vite burg në Greqi.

Ndërkohë, pas dy vitesh në burgun anglez, shqiptari tashmë i është dorëzuar autoriteteve greke.

 

Po ndodh...