Lëkundjet e tërmetit “zgjojnë” Greqinë, ja magnituda dhe epiqendra

13 Shkurt 2024, 08:36 / BOTA ALFA PRESS

Lëkundjet e tërmetit “zgjojnë” Greqinë, ja

Lëkundje tërmeti “zgjuan” Greqinë mëngjesin e sotëm.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 47 kilometra lindje-juglindje të Karpathos

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur herët të martën, në orën 06:32, në zonën detare të Karpathos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 47 kilometra lindje-juglindje të Karpathos, ndërsa thellësia fokale llogaritet në 13.9 kilometra.

Lëkundjet e tërmetit “zgjojnë” Greqinë, ja

 

Po ndodh...