Përplasje e dhunshme në Exarchia të Greqisë, plagosen 3 policë, 22 të arrestuar

14 Qershor 2024, 07:58 / BOTA ALFA PRESS

Përplasje e dhunshme në Exarchia të Greqisë, plagosen 3

Incidente mes policëve dhe një grupi personash të panjohur kanë ndodhur në agimin e së premtes në rrugët e Exarchia.

Ngjarja ka ndodhur në rrugët Koletti, Benaki dhe Messolongiou.

Sipas ERT, tre punonjës policie të Grupit të Veprimit kanë mbetur të plagosur lehtë ndërsa janë arrestuar 22 persona.

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128