Këmbimi valutor 29 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

29 Qershor 2024, 08:23 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 29 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,

Sot, më 29 qershor 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 92.9 lekë dhe shitet 93.9 lekë.

Euro sot blihet me 99.8 lekë, ndërsa në shitje me 100.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.6 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 103.2 lekë, në shitje me 104.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.8 lekë dhe në shitje me 68.8 lekë.

Për më tepër ndiqni tabelën e mëposhtme:

Këmbimi valutor 29 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,

 

Po ndodh...