Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

24 Mars 2023, 07:32 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 105.1 lekë në blerje dhe 106. 3 lekë në shitje.

Euro blihet me 114 lekë dhe shitet 114.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.6 lekë dhe shitet me 130 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.2 lekë, ndërsa në shitje me 115.2 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.