Zgjedhjet për kreun e Bashkisë Kukës/ Numërimi drejt përfundimit, prin kandidati i PS, ja si ndahen votat

2023-09-25 10:50:13 / POLITIKË ALFA PRESS

Zgjedhjet për kreun e Bashkisë Kukës/ Numërimi drejt
Vijon numërimi i votave për kreun e ri të Bashkisë së Kukësit.

Në garë për kreun e bashkisë Kukës janë Albert Halilaj i propozuar nga Partia Socialiste dhe Emri Vata, kandidat i propozuar nga koalicioni “Bashkë Fitojmë”.

Kur janë numëruar 62 kuti nga 74 në total, trendi dikton fitoren e kandidatit të PS Albert Halilaj.

Emri Vata ka marrë 6250 vota ndërsa Albert Halilaj 10835 vota. Duhet theksuar se pjesëmarrja në zgjedhjet e djeshme ishte më e ulët se më 14 maj.

Happening now...

ideas