Spinaq në furrë me pana dhe djathë

2023-04-01 08:23:32 / RECETA ALFA ALFA PRESS
Spinaq në furrë me pana dhe djathë

Përbërësit:

 • 1 tufë spinaq
 • 3 luge gjelle vaj ulliri
 • 50 gr oriz
 • 3 vezë
 • 1/2 tufë koper
 • 120 ml pana
 • 200 gr djathë kaçkavall
 • 1 luge gjelle miell misri
 • Kripë, piper

Përgatitja:

 

Kaurdisim me pak vaj ulliri spinaqin derisa të ulë pak vëllimin. Më pas shtojmë orizin e zier paraprakisht dhe koper. E kalojmë gatimin në një tavë të cilën e spërkasim më pak miell misri. Rrahim vezët bashkë me panën. Shtojmë kripë dhe piper dhe këtë masë e hedhim mbi spinaqin. E spërkasim në fund sipërfaqen me djathë kaçkavall të grirë dhe e vendosim tavën në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius për 15 minuta. 

ideas

services

 • POLICE129
 • STREET POLICE126
 • AMBULANCE112
 • FIREFIGHTER128