Video/ Një gjarpër i ngecur në veshin e një gruaje, pamjet virale që po shqetësojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

25 Maj 2023, 10:08 / MISTERE&KURIOZITETE ALFA PRESS

Video/ Një gjarpër i ngecur në veshin e një gruaje, pamjet

Mendonit se një gjarpër në çizmet tuaja ishte shqetësuese?

Ajo idiomë e vjetër e shekullit të 19-të nuk është asgjë në krahasim me një në veshin tuaj.
Pamjet tronditëse kapën momentin e supozuar që një “kirurg” tentoi të hiqte një gjarpër të gjallë që kishte depërtuar në veshin e një gruaje.

Videoja e operacionit herpetologjik ka grumbulluar më shumë se 125,000 shikime ndërsa përdoruesit e mediave sociale spekulojnë nëse pamjet që shkaktojnë përpëlitje janë apo jo autentike.

"Gjarpri në vesh", thuhet në mbishkrimin e klipit të çuditshëm në Facebook, i cili u postua nga një yll i mediave sociale me bazë në Indi, i quajtur Chandan Singh, për 20,126 ndjekësit e tij.
Megjithatë, është e paqartë se ku, kur ose si ndodhi kjo ngjarje fatkeqe, raportoi gazeta lokale Economic Times.

Në klipin gati katër minutësh, një mjek i supozuar mund të shihet duke përdorur piskatore në një përpjekje të dëshpëruar për të nxjerrë gjarpërin. Klipi tashmë viral përfundon pa zbuluar nëse operacioni ishte i suksesshëm apo jo, duke i lënë shikuesit të tronditur dhe të tmerruar.
Pavarësisht vërtetësisë së videos, kjo nuk është hera e parë që një ‘i paftuar’ kolonizon kanalin e dëgjimit të dikujt.

Në janar, një burrë nga Zelanda e Re kuptoi makthin më të keq të pasi një kacabu i depërtoi në vesh dhe qëndroi atje për tre ditë të tëra. Ndërkohë, një turist në Porto Riko pësoi një fat të ngjashëm me një gaforre.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128