Një drekë fshatçe: qull me pulë

29 Shtator 2022, 10:23 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Një drekë fshatçe: qull me pulë

Kuzhina tradicionale shqiptare është e pasur në tava. Pula është pjesë e tavave duke filluar me orizin, jufkat e deri tek qulli. Për përgatitjen e qullit me pulë ka disa sekrete që Alfa do i ndaj sot me ju.

Koha e përgatitjes: 15 minuta

Koha e gatimit: 1 orë

Për 4 persona

Përbërësit

½ pulë (rreth 600-700 gr), 75 gr gjalpë, 4 lugë miell, 1 kokërr e plotë hudhër, 1 tufë majdanoz, 1 lugë gjelle lëng limoni,kripë & piper sipas nevojës.

Përgatitja

1. Lani pulën nga gjaku dhe ndajeni në 4 racione.
2. Hidhni një lugë gjelle gjalpë në një tenxhere të thellë.Shtoni mishin e pulës dhe kavërdiseni mirë derisa të marr ngjyrë të artë.
3. Hidhni ujë në tenxhere aq sa racionet e pulës të mbulohen dhe lërini të ziejnë për 30 minuta.
4. Në një tenxhere tjetër hidhni 3 lugë gjalpë. Shtoni miellin dhe kavërdiseni derisa mielli të zverdhet.
5. Merrni një garuzhde nga lëngu i pulës dhe shtoheni tek mielli. Përziejeni me kujdes që masatë mos kokërrzohet, por të jetë kremoze.
6. Kur qulli të ketë arritur trashësinë e duhur e kalojmë në tenxheren ku kemi zier racionet e pulës.
7. Shtojmë kripë, piperin, hudhrat e shtypura dhe i lëmë të valojnë për gjysmë ore në temperaturë të ulët.
8. Kur mishi të shkëputet lehtësisht nga kocka, hiqeni tenxheren nga zjarti. Shtoni lëngun e limonit, majdanoz të grirë imët dhe një lugë gjalpë të skuqur.

Po ndodh...