Shtohet lista e PS/ Pas Spiropalit dhe Duzhës, në database-n e ‘Memex’ edhe Peleshi dhe Kodheli

3 Tetor 2022, 21:54 / AKTUALITET ALFA PRESS

Shtohet lista e PS/ Pas Spiropalit dhe Duzhës, në database-n e

Në listën e publikuar nga hakerat iranianë të database të sistemit policor MEMEX, përveç ministres Erisa Spiropali dhe deputetit të PS-së Luan Duzha, ndodhen edhe emrat e ministrit Niko Peleshi, përfshirë edhe ish-ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Burimet zyrtare policore instistojnë akoma se lista MEMEX që hakerat pretendojnë të kenë publikuar, nuk është origjinale, duke saktësuar se të dhënat e nxjerra nuk kanë lidhje me databazën e sistemit policor MEMEX.

Në fakt, në listën e publikuar nga hakerët iranianë, nuk kuptohet se ku e ka origjinën kjo database.

ide

Nga Sidi Hasanaj 20:16 IDE

Pa Drama!

Nga Sidi Hasanaj

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128