Projekt i ri, Nik Xhelilaj do të luajë në serialin e njohur turk

12 Shtator 2023, 12:33 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Projekt i ri, Nik Xhelilaj do të luajë në serialin e njohur turk
Shumë shpejt aktorin shqiptar, Nik Xhelilaj, do ta shihni në një serial turk. Bëhet fjalë për sezonin e katërt të serialit të përditshëm “Emanet” (Amaneti), që këtë sezon do të transmetohet vetëm dy herë në javë, “prime-time”.

Njoftimin e ka dhënë media “Birsen Altuntas”, ku me një foto të Xhelilajt njofton se ai do të jetë protagonisti në sezonin e ri të “Emanet”, një nga projektet më të rëndësishme të televizionit turk.

Në njoftim thuhet se Nik ka rënë dakord për këtë aventurë të re dhe në këtë projekt do të luajë rolin e Poyraz, i cili edhe në serial do të ketë origjinë shqiptare.

Po ndodh...