Aksident në aksin Pogradec-Lin, motori përplaset me makinën, plagoset turistja

19 Shtator 2023, 17:03 / AKTUALITET ALFA PRESS

Aksident në aksin Pogradec-Lin, motori përplaset me makinën,

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në aksin rrugor Pogradec-Lin, në afërsi të vendit të quajtur “Guri i Kuq”.

Një makinë është përplasur me një motor që drejtohej nga turistë të huaj, e si pasojë është dëmtuar një prej turistëve (dyshohet femër).

Kjo e fundit është dërguar në spitalin e Pogradecit për ndihmë mjekësore, ndërsa ende nuk dihet identiteti i saj dhe gjedja e saj shëndetësore.

Pritet një reagim nga ana e bluve për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

ide

Nga Sidi Hasanaj 20:16 IDE

Pa Drama!

Nga Sidi Hasanaj

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128