Përfshihen nga zjarri tre banesa në Maliq

29 Nëntor 2023, 09:21 / AKTUALITET ALFA PRESS

Përfshihen nga zjarri tre banesa në Maliq
Tre banesa janë përfshirë nga zjarri mëngjesin e kësaj të mërkure në fshatin Pendavinj të Maliqit.

Autoritetet policore raportojnë se zjarri ka rënë në banesat e shtetasve I. Q., Dh. Q., dhe P. V., të cilat janë ngjitur me njëra-tjetrën. Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale.

Shërbimet e zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për të bërë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po heton për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.