Reshje të dendura bore në veri të vendit, ja çfarë ndodh në Theth

21 Prill 2024, 10:04 / AKTUALITET ALFA PRESS

Reshje të dendura bore në veri të vendit, ja çfarë

Pamjet që shihni vijnë nga Boga dhe zona e Thethit. Duket se gjithçka është ‘pushtuar’ nga bora, ndonëse jemi në mes të pranverës.

Mësohet se në rrugë ka pasur prezencë të madhe dëbore, ndërsa një borëpastruse po punon për hapjen e saj.

Aktualisht qarkullimi i mjeteve kryhet me goma dimërore. Shumë zona në veri të vendit dhe në juglindje janë përfshirë nga reshjet e dëborës, ndërsa temperaturat janë ulur ndjeshëm.