Video/ Zjarr në Pyllin e Sodës në Vlorë, digjen sipërfaqe të konsiderueshme

25 Shtator 2022, 11:56 / AKTUALITET ALFA PRESS

Video/ Zjarr në Pyllin e Sodës në Vlorë, digjen

Pylli i Sodës, në Vlorë është përfshirë nga flakët e zjarrit këtë mëngjes.

Mësohet se zjarri ka djegur një sipërfaqe të konsiderueshme në pjesën halore poshtë pishave. Punonjësit e zjarrëfikseve janë duke punuar për fikjen dhe izolimin e vatrës së zjarrit e cila vijon të jetë aktive.

Siç duket dhe nga pamjet zjarri përhapet i ndihmuar nga era. Shkak i zjarrit është papërgjegjshmëria e banorëve por dhe pushuesve që bëjnë piknik në pyll.

Po ndodh...