Pampuri i përgjigjet Spiropalit: Lëri hartimet Elisë, por sill amnistinë për qytetarët dhe jo pushtetarët!

3 Mars 2024, 20:46 / POLITIKË ALFA PRESS

Pampuri i përgjigjet Spiropalit: Lëri hartimet Elisë, por sill

Nënkryetarja e PD, Orjola Pampuri, në një reagim për mediat, i është përgjigjur ministres së Shtetit, Elisa Spiropalit, e cila në një reagim të mëparshëm, mes të tjerash, akuzoi kreun e PD që po bëhet pengesë për votimin e amnistisë penale.

Pampuri shprehet se “pas çdo zyrtari të korruptuar që shfaqet në derë të SPAK-ut, Edi Rama dhe shpura e tij shfaqen kërcënues ndaj institucioneve të drejtësisë”.

Pas përpjekjeve për të ngritur komision që të kontrollojë punën e SPAK-ut dhe sulmeve kundër BKH-së, hapi i radhës i Edi Ramës ishte amnistia për zyrtarët e korruptuar.” – shkruan ajo.

Amnistia për zyrtarë të korruptuar, harroje se do të marrë vota nga PD-ja. Lëri hartimet Elisë, por sillni amnistinë për qytetarët dhe jo pushtetarët!” – përfundon Pampuri.

Më poshtë reagimi i plotë:

Pas çdo zyrtari të korruptuar që shfaqet në derë të SPAK-ut, Edi Rama dhe shpura e tij shfaqen kërcënues ndaj institucioneve të drejtësisë.

Pas përpjekjeve për të ngritur komision që të kontrollojë punën e SPAK-ut dhe sulmeve kundër BKH-së, hapi i radhës i Edi Ramës ishte amnistia për zyrtarët e korruptuar.

Këtë e artikuloi sërish sot Elisa në botën e doganave.

Për të, ashtu si dhe shefin e saj, kush nuk vjedh, fle gjumë, kush nuk bën aleancë me krimin për të blerë zgjedhjet, nuk bën politikë.

Elisa i di mirë si funksionojnë këto dy mekanizma, nga doganat deri në Shkodër.

Amnistia për zyrtarë të korruptuar, harroje se do të marrë vota nga PD-ja.

PO, amnisti për qytetarët që i çuan në burg për 3 mijë lekë drita, ndërsa vetë vidhni miliona;

PO, amnisti për ata që protestonin për shtëpitë e tyre, ndërsa ju iu merrnit pronat dhe ua jepnit oligarkëve;

PO, amnisti për ata që protestuan kundër qeverisë tuaj, më e korruptuara në histori, që kriminalizoi shtetin dhe varfëroi shqiptarët.

Lëri hartimet Elisë, por sillni amnistinë për qytetarët dhe jo pushtetarët!

 

Po ndodh...