Arsenali nuk njeh mëshirë, gjashtë gola ndaj Sheffield United

4 Mars 2024, 23:05 / SPORT ALFA PRESS

Arsenali nuk njeh mëshirë, gjashtë gola ndaj Sheffield United
Arsenali nuk njeh mëshirë. Londinezët triumfuan me goleadë 0-6 ndaj Sheffield United, në sfidën e luajtur në Bramall Lane (Sheffield). Ekipi i Artetas mbylli llogaritë që në pjesën e parë, pasi realizoi me katër autorë të ndryshëm.

Odegaard hapi festivalin e golave, ndërsa brenda fraksionit shënuan edhe Martinelli, Havertz dhe Rice. Për vendasit i pafat Bogle, me një autogol.  Në fillimin e pjesës së dytë, Ëhite thelloi shifrat.

Arsenali renditet në vendin e 3-të me 61 pikë, 2 pikë më pak se Liverpool që kryeson kampionatin. Ndeshja e radhës është ndaj Brentford, në shtëpi.

 

Po ndodh...