Momente paniku, Hysajt i marr flakë Ferrari, ja çfarë ndodhi

12 Prill 2024, 10:33 / SPORT ALFA PRESS

Momente paniku, Hysajt i marr flakë Ferrari, ja çfarë ndodhi

Panik për Elseid Hysajn dhe familjen e tij teksa Ferrari i mbrojtësit shkodran mori flakë papritur.

Lojtari i kombëtares dhe vjehrri i tij ishin brenda në makinë gjatë momentit që Ferrari mori flakë, ndërsa bashkëshortja ishte jashtë.

Për disa çaste, Hysaj dhe vjehrri i tij nuk po arrinin të dilnin me dyert që u mbyllën në mënyrë automatike. Por, për fat të mirë kjo ngjarje kaloi pa pasoja teksa makina u dëmtua totalisht.

Vetë mbrojtësi në një prononcim të shkurtër për “Il Messagero” bëri të ditur se zjarri mund të ishte shkaktuar nga një defekt i fabrikës në momentin e prodhimit. “Makina mori flakë në mënyrë të papritur, për fat të mirë askush nuk u lëndua. Ia dolëm që t’i shpëtonim në kohë rrezikut, besoj se bëhet fjalë për një problem të fabrikës”, u shpreh Hysaj.

 

Po ndodh...