A do të ketë reshje shiu? Surpriza e motit për ditën e nesërme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

24 Prill 2024, 15:21 / AKTUALITET ALFA PRESS

A do të ketë reshje shiu? Surpriza e motit për ditën e

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira me reshje lokale në very,  reshje bore në Alpe. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore     5/13°C

- Zonat e ulëta       8/17°C

- Zonat bregdetare 10/17°C