Aksident në aksin Sarandë-Kardhiq, makina me targa rumune kthehet përmbys, drejtuesi e braktis

29 Nëntor 2023, 09:59 / AKTUALITET ALFA PRESS

Aksident në aksin Sarandë-Kardhiq, makina me targa rumune kthehet
Një aksident ka ndodhur gjatë natës në aksin Sarandë-Kardhiq. Mësohet se një makinë me targa rumune është kthyer përmbys në vendin e quajtur Qafa e Gjinos. 

Pas aksidentit, drejtuesi ka braktisur mjetin dhe është larguar nga vendngjarja, ndërkohë që identiteti i tij nuk dihet ende. Në vendngjarje ka shkuar policia dhe grupi hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes dhe shkakun e aksidentit.