E rëndë/ Makina përplas gruan për vdekje në autostradën Lezhë-Laç dhe largohet

23 Shtator 2022, 13:38 / AKTUALITET ALFA PRESS

E rëndë/ Makina përplas gruan për vdekje në

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të ditës së premte në autostradën Laç-Lezhë, afër mbikalimit të Patokut. Një makinë ka përplasur një grua ende të paidentifikuar,  duke i shkaktuar asaj vdekjen e menjëhershme. Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi u ngjarjes. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të hetuar për shkaqet e këtij aksidenti dhe bërë të mundur identifikimin e viktimës.

Viktima e ditës së sotme humbi jetën vetëm pak metra larg mbikalimit.

Informacion paraprak i policisë:

Rreth orës 07:00, në aksin rrugor Tiranë – Lezhë, në vendin e quajtur ” Mbikalimi i Patokut”, Kurbin, në hapësirën ndërmjet trafikndarësve, është gjetur pa shenja jete një shtetase ende e paidentifikuar, e cila dyshohet të jetë aksidentuar nga mjetet në lëvizje në këtë aks rrugor.

Grupi hetimor në vendngjarje, vijon punën hetimore për identifikimin e shtetases se aksidentuar, kapjen e drejtuesit së bashku me mjetin si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

 

Po ndodh...