Fëmijët groposin babain! Incest apo urrejtje/ Sokolaj: Është përjashtuar mundësia e një abuzimi

26 Shkurt 2024, 21:55 / AKTUALITET ALFA PRESS

Fëmijët groposin babain! Incest apo urrejtje/ Sokolaj: Është
Në studion e emisionit “360 Gradë” në ABC News po diskuto0het për vrasjen e Pëllumb Metës nga fëmijët e tij pak ditë më parë në Durrës.

Gazetari Trashëgim Sokolaj u ndal te pista e incestit, ku tha se sipas mjekësisë, vajza 19-vjeçare, Hygerta Meta rezulton e pa abuzuar seksualisht.

Më tej ai tha se hetimi ka nisur nga zero, për shkak të deklarimeve kontradiktore të familjes Meta.

“Pista që po flasim (incestit), ka ekzistuar deri më sot. Kemi një familje që ka kundërshtuar edhe deklarimet e veta. Hetimi po nis nga 0 dhe një nga pistat kryesore është rasti i një abuzimi. Janë tre të arrestuar, dy vëllezërit dhe motra. Edhe persona që nuk janë pjesë familjes janë në mbikëqyrje të policisë. Sot është përjashtuar mundësia e një abuzimi, vajza është seksualisht është e paprekur. Hetimi po nis të zbulojë rrethanat e vërteta”, tha Sokolaj.

 

Po ndodh...