“Krijoi kushte për vrasjen e Marklen Hakës, por vdiq halla e tij”, zbardhen detaje nga akuzat për Durim Bamin

18 Maj 2024, 09:02 / AKTUALITET ALFA PRESS

“Krijoi kushte për vrasjen e Marklen Hakës, por vdiq halla e
Zbardhen detaje të reja rreth megaoperacionit në disa qytete të vendit, ku u lëshuan rreth 50 urdhër-arreste.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Durim Bami akuzohet për krijim kushtesh për atentatin ndaj Marklen Hakës ku mbeti e vrarë halla e tij. Ngjarja në fjalë ndodhi në viti 2019, natën e tërmetit të 21 shtatorit.

Për këtë ngjarje është arrestuar dhe Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, që rezulton i zhdukur. Enver Stafuka u rrëmbye dhe zhduk pa gjurmë.

 

Po ndodh...