Këmbimi valutor 18 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

18 Maj 2024, 08:30 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 18 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92 lekë dhe do shitet me 93 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 101 lekë dhe do shitet me 102 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 116.2 lekë dhe do shitet me 117.1 lek.

 

Po ndodh...